Anglie/ CESTOVÁNÍ

Londýnský trip

Londýn, město které miluji a do kterého se mohu vracet neustále. Atmosféra, jídlo, lidi, prostředí, místo; na Londýně miluji zkrátka úplně všechno. Do Londýna jsem odjížděla a věděla jsem, že si prostě musím dát fish and chips, bez toho se z Londýna zkrátka neodjíždí. Ale protože je tohle blog o sladkém, tak jsem nezapomněla ani na něj. Pečlivě jsem všechno ochutnávala a fotila, abych vám to mohla zprostředkovat. Londýn je na restaurace a nejrůznější bufety opravdu hodně bohatý. V centru je najdete na každém rohu, můžete si vybrat, zda preferujete italskou, indickou či čínskou kuchyni; v Londýně je všechno. Oblíbeným je například bufet Pret a manger, který je zaměřen hlavně na sendviče všeho druhu.

Počítejte ale, že si připlatíte, stejně jako všude ve městě. Londýn je na jídlo prostě drahý, nejhorší je přepočítávat peníze na koruny, to na vás jinak půjdou mdloby. Investovat do dobrého jídla se ale vyplatí, a v Londýně obzvlášť. Co se mi na britské metropoli ale neskutečně líbí je to, že je o dva tři roky vpřed než ostatní evropské metropole. Jídlo je tam trend, kterým lidé žijí a je pro ně neskutečně důležité.

Pastel de Nata

Pastel de Nata jsou portugalské koláčky plněné žloutkovým krémem. Koláčky pochází z Portugalska, v Londýně jsou ale také velice oblíbené. Jsou posypané cukrem, dostanete k nim vidličku, se kterou ale naděláte víc škody než užitku, vemte si je raději do ruky. Košíčky jsou z listového těsta, krém je příjemně sladký, nevtíravá chuť. Ideální dát si k nim kávu a vychutnávat si pohledy na rušnou ulici Piccadilly, jako my.

 

Mix berries tart

Teď to možná bude trochu reklama, ale nedá se nic dělat. V Londýně jsme si s kamarádkou Jančou oblíbili jednu kavárnu, Caffé Concerto, kde pracovala naše kamarádka Jitka. Tahle kavárna není jen kavárnou, ale i se v ní skvěle najíte. Já se zaměřila hlavně na zákusky a často jsem nevěděla, co si dřív vybrat. Ochutnala jsem například Mix berrie tart, tedy mojí oblíbenou francouzskou tartelku s malinami, ostružinami, borůvkami a jahodami. Ovoce chutnalo, jako téměř natrhané ze zahrádky a koláček příjemně křupal a byl akorát sladký. Zkrátka sen!

 

Lemon cheesecake

Cheesecake mám ráda. Hodně ráda. Hlavně ty klasické, s ovocem, kde základ tvoří sušenky a hrouda cukru. V Caffé Concerto jsem ochutnala úplně jiný, tentokrát citrónový. A hned jsem se zamilovala. Dominoval v něm citrón, jehož chuť se snoubila s lehkým krémem a moje chuťové buňky jásaly. Nejsem moc fanynkou krémových dortů, ale tohle bylo fakt něco.

 


Lemon and wattermelon ice cream

O Británii se sice říká, že v ní pořád jen prší, my jsme ale měly neuvěřitelné štěstí a celý týden jsme měly nádherně a vlastně pořád nám svítilo sluníčko. Tudíž bylo nutné, abychom ochutnaly i londýnskou zmrzlinu (opět v Concerto). Já jsem si dala citrónovou a kamarádka si vybrala vodní meloun. Ten byl slaďoučký, a když jsem zavřela oči, bylo to jak, když se opravdu zakusuju do vodního melounu. Citrónová byla naproti tomu opravdu kyselá, což mi ale vůbec nevadilo, protože mám tyhle druhy ráda a na sluníčku vždycky příjemně osvěží.

 

Cookies cup&cake

Málem bych zapomněla na jeden z mých posledních londýnských sladkých úlovků. Na známé Oxford street se totiž uprostřed obchodu Topshop nachází malinkatá prodejna s lahodnými cup&cake a muffiny. Mají nepřeberné množství druhů, jeden malý cup&cake stojí 1,55 liber a můžete si koupit, kolik chcete, dostanete je ve stylové krabičce, se kterou jsem pak chodila celý den hrdě po městě. Já jsem nakonec zvolila ten s cookies sušenkou a litovala jsem, že mi finance dovolily jen jeden. Krém byl slaďoučký, chutnal po oblíbených sušenkách a samotný koláček byl jemný a rozpýval se na jazyku. Vůbec mi nepřišel suchý, jak to občas u těchto dortíků bývá. Obchody Lola´s jsou v Londýně časté, takže když se do tohohle úžasného města vydáte, určitě se zastavte i tam. Ten můj trochu nepřežil cestu domů, tak se nelejkejte spadlého krému.

Abych si z Londýna přivezla nejen gastronomický zážitek, ale i nějakou kuchyňskou věc, koupila jsem si za 1 libru super košíčky na muffiny. Jestli chcete v Londýně pořídit levně, určitě zajděte do obchodů Pounceland (myslím, že to tak je). Seženete tam všechno jen za libru, od léků, po věcí do kuchyně, hraček až po zahrádkářské vybavení. Já si tam krom zmíněných košíčků koupila i polštářek, bez kterého bych určitě nepřižila cestu zpět. Určitě tam taky něco najdete. Tak hezké léto 🙂 A tedy ještě pár food fotek.

Mohlo by se Vám líbit

Bez komentářů

Odpovědět