ZÁKLADNÍ RECEPTY

Vanilkové muffiny

Recept na muffiny, které se pak ozdobí krémem a vzniknou z nich nádherné cup cake, patří mezi ty nejzákladnější a naštěstí i nejjednoduší. Je pak už víceméně na vás, co do samotného základu přidáte. Zda to bude ovoce či zelenina, čokoláda, oříšky, kokos; škála je pestrá a výběr prakticky nekonečný. S receptem si můžete hrát, nahradit polovinu hladké mouky například nějakou zdravější. Paleta je různorodá i co se týče krému. Základ je ale vždycky stejný.

Suroviny:

200 gramů hladké mouky

200 gramů cukru krystal

1 lžička prášku do pečiva

špetka soli

2 vejce

100 ml kefíru

100 gramů rozměklé másla

1 lžička vanilkového extraktu

 

Postup:

1.Společně smíchejte hladkou mouku, prášek do pečiva, sůl a důkladně promíchejte. Ve vedlejší míse spojte cukr, máslo a následně přidejte vajíčka.

2.Troubu si předehřejte na 180°C. Obě směsy spojte dohromady a promíchejte. Přidejte kefír a vanilkový extrakt a opět promíchejte.  Do připravené formy, kde máme i papírové košíčky dáme vždy po cca dvou lžičkách těsta. Já osobně raději používám klasickou formu, místo silikonové. Ta má ale zase výhodu, že se nemusí už nijak vymazávat.

3. Po naplnění košíčků dejte muffiny péct na 180°C na 15-18 minut. Každá trouba je jiná, proto berte že časy a stupně jsou orientační a sami musíte vědět, jak se vaše trouba chová. Po upečení vyndejte muffiny na mřížku a nechte vychladnout než s nimi budete dále pracovat.

 

 

Bez komentářů

Odpovědět