CESTOVÁNÍ/ Polsko

Objevit.. Wroclaw, část I. aneb objevování Polska

Je to už pár týdnů, co jsme se s Janičkou rozhodli vyrazit do polské Wroclawi. Už ani nevím, jak nás to napadlo, ale teď jsem fakt ráda, že jsme vyrazily, přestože to málem nedopadlo. Počasí nám moc nepřálo, na ty dva dny hlásili déšt a zataženo.

Den první 

Vyrazili jsme z Prahy v neděli ráno a jako dopravce jsme zvolili Flixbus, přestože jsme obě raději chtěli jet Student Agency. Flixbus ale jezdil v lepší hodiny, a tak jsme v sedm vyrazili z Prahy a v poledne vystupovali na wroclawském autobusovém nádraží. Vydaly jsme se vstříc našemu apartmánu, který jsme měly zarezervovaný přes Airbnb, i když se nám opět nevyhnuly drobné komplikace. Což je ale u nás ale docela normální :). Po prolítání půlky města, návštěvy a hledání klíčů na třech různých adresách, nás nakonec někde přijali a konečně o nás i věděli. Co vám budu povídat, když jsme otevírali dvěře bytečku, spadnul nám dost velký kámen ze srdce. Pak už jsme vyrazily vstříc wroclawským uličkám a hlavně jídlu, protože jsme obě umíraly hlady. Pravda, burger s domácími hranolkami a majonézou moc polský není :D. Ale byl snový!

Burger snů 🙂

Náměstí Rynek

Náměstí Rynek

Náměstí Rynek

Po obědo – večeři jsme se vydali do města. Prošli jsme staré město; náměstí Rynek s roztomilými barevnými baráčky, které teda hyzdí nápisy všech možných restauracích, pak k památníků Panorama Raclawicka a všechno zakončili u ostrůvku uprostřed řeky Odry. Moc nám nepřálo počasí, ale i tak to byla velice příjemná procházka. Večer jsme chtěly zakončit opět ve Whiskey in the Jar, ale v centru byla havárie vody, takže jsme to nakonec zakončili u nás na bytě s vínem a lehkou véčou.
Pokračování příště… 🙂

Náměstí Rynek

Náměstí Rynek

Mohlo by se Vám líbit

Bez komentářů

Odpovědět