CO SE DĚJE?

Povídání (nejen) o italské józe

Dnešní článek bude úplně jiný, než na který jste zvyklí, ale i tak je to moje součástí, stejně jako pečení nebo cestování. A tohle téma s cestováním i docela souvisí. Vrátila jsem se akorát z jóga reatreatu z Itálie a jsem toho tak plná, že to s vámi prostě musím sdílet.

Těžko říct, proč jsme se před pár lety rozhodla jít zrovna na lekci jógy. Na úplně první jsem šla už třeba deset let zpátky, ale během  závěrečné šavásány (pozice mrtvoly) jsem usnula a vzbudila se až ve chvíli, kdy si všichni balili věci. No trochu trapásek 😀 Pak jsme se začala věnovat jiným sportům, i když já nikdy nebyla moc sportovní typ, ale vzhledem k tomu, že do 90-60-90 mám hodně daleko, tak sport prostě dělat musím.

Bojovníci 🙂

 

Moje jóga holky

O pár let později jsem na jóga podložce stála znova, největším ipulsem pro mě byla moje Verunka, která se józe začala věnovat. To bylo tak cca dva, tři roky zpátky. Začala jsem chodit do Domu jógy na Chodově, pak i na Andělu, protože jsem to měla kousek od práce. Takže v sedm jsem přišla na jógu a v půl deváty už seděla v práci. A chytlo mě to, i když to bylo hlavně jen o cvičení. Hodně jsem se do jógy a cvičení celkově položila se začátkem roku 2020, kdy jsem si pořídila svoje první sportovní hodinky v životě.

No a pak přišel covid, všechno se zavřelo, včetně jóga studiích. Naštěstí skvělé holky z Fitfabu rozjely různé výzvy, včetně té jógové a to bylo něco pro mě. Takže jsem se do toho pustila. A pak přišla opět moje milovaná Verunka, která loni v červnu zorganizovala první jóga víkend, kde jógovala úžasná Andrejka Mokrejšová. Už v tu chvíli jsem cítila, že jsem se za tu dobu někam posunula. Byl to skvělý víkend, dávám vám sem odkaz na Photo Diary z června, kde jsem o něm psala.

A jeden strom 🙂

A v září jsem podložku balila znova a tentokrát jela úplně sama na jóga víkend s Verunkou Pospíšilovou. Naše seznámení proběhla docela vtipně, protože mi jednou volala moje kamarádka Magda, že její kamarádka Verča pořádá jóga brunch a jestli tam nechci něco veganského upéct. Tak jsem upekla, šla na jógu a pak jsme pro Verči nadaci Hvězdice prodávaly jídlo. A bylo to skvělý. Takovýhle jóga reatrety v Čechách jsem v loňském roce absolvovala dvě (jeden ještě s Páťou Pagáčovou, taky boží) a letos jsem byla na jednom, protože covid.

Italské jógování

Když ale Verunka vypsala v červnu jóga reatreat ve středu Itálie a v Římě, byla jsem si jistá, že pojedu. Navíc jsem to tak napůl dostala jako dárek k letošním třicátinám, což mi přišlo jako skvělý. Do středu Itálie jsem 30. srpna odletěla sama, nikoho z dalších holek jsem neznala, ale vlastně mi to vůbec nevadilo, protože jsme si všechny skvěle sedly a brzo se z nás stala fakt super skupinka.

Jógu jsme měla dvakrát denně, přičemž ta ranní začínala v devět ráno a řadila se mezi ty náročnější. V jedenáct jsme měli snídaňo-obědo brunch, pak jsme měly volno, ve tři sváča, v pět zase jóga, ale ta byla většinou klidnější a její součástí byly i meditace a v sedm zase večeře. Prostě pohoda a opravdu skvělá dovča. Já jsem se vydala na dva výlety, u toho druhého jsem se trochu proklínala, protože byl po hlavní silnici a buď z kopce nebo do kopce. Tři odpoledne jsem ale strávila u bazénu a byla jsem naprosto klidná a v pohodě. Přesně takhle jsem si představovala dovču. Navíc nám skvěle vyšlo počasí, jógovaly jsme v nádherné otevřené jóga sanze a i jídlo bylo naprosto famózní. Poslední večer jsme to zakončili v místní vyhlášené pizzérii a skvělou pizzou.

Naše italská partička 🙂

Do Říma už přiletěla jiná skupinka, z té původní jsme se přesouvaly jen já, Verunka a ještě jedna holčina. Ale v Římě mě zase čekala moje Deniska a musím říct, že to bylo super. Ráno jsem opět začínali jógou, tentokrát cca okolo půl osmé a do cca páté, šesté jsme měly volný program a poznávaly Řím. O tom, kde všude jsme s Deniskou byly, vám povím příště, protože to určitě stojí za to. Navečer jsme se opět všechny potkaly, ale většinou to bylo jinde než u našeho hotýlku. Jógovaly jsme i v parku, plném lidí, ale nikdo si nás moc nevšímal. Navíc ty nádherný západy slunce si musím vtisknout do paměti.

Jógovat v centru rušného Říma je úplně něco jiného, než na klidné italské samotě, kde vás ruší jen cikády a ptáci. Ale obě místa byla kouzelná a něčím jiná. Meditovat ve městě je teprve zkouška a musím říct, že se mi myslím dvakrát podařilo opravdu na nic nemyslet a nechat tu mysl prázdnou. Rozhodně doporučuju někam takhle vyrazit, a nemusí to být hned zahraničí. I tyhle český pobyty mají něco do sebe, je tam neskutečná energie a vy do jógy proniknete mnohem mnohem více, než na hodinové lekci. Protože jóga není jen cvičení, ale jsou to meditace, hudba, zpěv, různé olejíčky a to všechno okolo. Musím říct, že pro mě je to opravdu „sport“, který mě neskutečně chytl, ale nejvíce mě na tom baví právě to okolo. Ty asány na podložce jsou skvělý, ale jsou jen součástí nějaké cesty.

Meditace v parku 🙂

I takhle se dá jíst na jóga pobytu 🙂

A další jógování v parku

A naše druhá italská partička 🙂

Mohlo by se Vám líbit

Bez komentářů

Odpovědět