CO SE DĚJE?

Co si myslím o sociálních sítí a co pro mě bylo nejtěžší (Liebster Award)

Když mě úžasná Verča z Čas kávičky nominovala do Liebster Award, kterou jsem předtím vůbec neznala, říkala jsem si, že je fajn zkusit si něco nového. A tak je tady asi nejotevřenější článek, který u mě najdete.

Princip téhle challange je celkem jednoduchý. Jedna blogerka vybere jiné, položí jim otázky a ony na ně odpoví, vymyslí jiné a nominují další blogerky. Hlavním tématem je hlavně sebelásky, cestování, blogování a tak nějak život celkově. Já jsem si postupem času na blogu zvykla psát i jiné články než jsou recepty a zážitky z cest, protože blog je součást mého života a některé věci s vámi chci sdílet, i když se pečení netýkají. Liebster Award je přesně o tom a také představit svůj blog (nemám to slovo ráda stejně jako blogísek či blogování) čtenářům trochu v jiném světle. Já skoro tři měsíce přemýšlela nad odpovědma a nad tím, co na sebe prásknu a co nechám před klávesnicí.

 

Co vás na blogování nejvíce baví?

Tohle otázku beru stejně jako „jak jsi se k blogování dostala“, tudíž stejně těžká a složitá. Ač se to zdá jako banalita. Ale vzhledem k tomu, že blog je součást mého života už čtyři roky (panejo!) beru ho jako svůj největší koníček. Miluji ten celý proces; vymýšlení receptů, shánění surovin, pečení a zkoušení, focení a dekor styling, práci na samotném článku a úpravy fotek. A pak samozřejmě reakce, protože přeci jenom nebloguji jenom pro sebe, ale i pro vás. Ale co mě na blogování baví nejvíc je prezentace přímo. Mluvím o akcích, jako je Foodblog market od Kačí, Apetit piknik, Barista roku 2017 a další. Ty první dvě jsou moje srdcovky a letos je to poprvé po čtyřech Apetitech, co na něm v létě nebudu. Asi potřebuju nabrat nový směr a říct si, co vlastně chci, ale myslím, že se na něj zase brzy vrátím. A na Foodblog market se s láskou vrátím už potřetí.

Jaký je váš názor na sociální sítě? Berete je jako pozitivum či negativum (nebo obojí)?

Obojí! V mých začátcích blogování jsem neměla ani Instagram ani Facebook a občas přemýšlím, že jsem se bez toho měla líp. Dneska by člověk bez sociálních sítí nebyl a musím říct, že poslední dobou přemýšlím nad tím, jestli jsem s tím v pohodě nebo ne. Umím být dny bez Facebooku i Instagramu, ale když vidím, jak dneska jsou sociální sítě důležité, jsem z toho trochu nešťastná, protože nejsem typ, co by měl potřebu sdílet úplně všechno a sjíždět je neustále několik hodin. Jsem ráda, když mám vedle sebe lidi, co si taky fotí jídlo, ale taky miluji akce, kde mám mobil schovaný v kabelce a ani jednou ho nevytáhnu. Protože zaplať pánbůh mám okolo sebe lidi, co nemají Instagram ani Facebook a přijde jim to v pohodě.

 

Co pro vás bylo ve vašem životě nejtěžší?

V tuhle chvíli asi nejtěžší otázka. Ale řeknu to oklikou. 24.prosince 2016. Den, kdy se nejen mě, ale i celé mé rodině změnil život a já začala Vánoce skoro až nenávidět, protože ta tam byla domácí pohoda, dárky, stromeček a rodina. Následných 12 měsíců pro mě bylo hrozně těžké, ale zároveň jedny z nejdůležitějších. Během nich jsem dospěla a naučila se, že rodina, zdraví a ti nejbližší jsou stejně to nejvíc, co máte a je strašně důležité je chránit. Možná to zní pateticky a jako klišé, ale pro mě to tak prostě je. Neříkám, že si někdy nevzpomenu a nemám opět slzy v očích, vlastně vzpomínám pořád, ale snažím se bojovat a myslet na to, že mám vážně skoro všechno před sebou. Teď se mi to peklo trochu vrací, ale mám okolo sebe tolik lidí, kteří mi pomáhají a já si díky nim uvědomuju, jak skvělé kamarády a rodinu okolo s sebe mám.

Co pro vás znamená pojem láska?

V posledních letech úplně všechno. Učím se chápat rozdíly mezi partnerskou, mateřskou a kamarádskou láskou a vidím, že je v nich obrovský rozdíl, ale ani jedna z nich není nejdůležitější, protože všechny jsou stejně podstatné a stojí na tom samém místě. Dřív jsem si říkala, že přátelství je mnohem víc než láska, protože kamarádi jsou s vámi až do smrti. Ano, ti nejdůležitější jsou se mnou už děsně dlouho a s mojí nejlepší kamarádkou Jančou si děláme legraci, že v šedesáti spolu budeme krmit holuby. Ale je láska a láska. Pro mě je láska strašně moc, ale vím, že její sílu ještě poznám.

 

Kde se vidíte za deset let?

Já nevím, kde se vidím zítra, natož za deset let :). Poslední dobou přemýšlím nad tím, co je moje vysněná práce a co bych chtěla v životě dělat. Od střední školy jsem se chtěla živit psaním, což jsem si splnila a jsem nadšená, že můžu psát. Ale bude to takhle pořád? Poslední dobou mě tahle otázka hlodá čím dál tím více a děsí mě, že na ní neznám odpověď. Já totiž byla vždycky ta, co měla všechno do puntíku naplánované, ale asi jsem se změnila a snažím se neplánovat, protože ono je to ve výsledku vždycky úplně jinak. Takže, za deset let se vidím někde, kde jsem s lidmi, která mám ráda a kde jsem šťastná, zdravá a milovaná. Víc se netroufám odhadovat.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Aha, tak ono těch složitých otázek je víc 😀 Nemám ráda jakékoliv pohovory, protože přesně tohle je otázka, kterou vždycky dostanu a nevím, jak na ní odpovědět. Protože vejšku jsem nedodělala, titul nemám, občas moje kreditka je hodně vybrakovaná a nemám okolo sebe šťastné děti ani nádherný dům. Hodně lidí by asi řeklo, že můj největší úspěch je to, že jsem loňský rok přežila a dokázala se postavit znova na vratké nohy. A já s tím asi souhlasím. Neberu to jako úspěch, ale to že jsem prostě musela, protože mi vlastně nic jiného nezbývalo. S tím souvisí i to, že jsem dospěla a přestala být tou teenage Baruš, kterou jsem byla i ve dvaceti, ale určila si priority. Neříkám, že si občas nevyhodím z kopýtka a neudělám něco, co se na můj věk asi nesluší, ale jsme jen lidi, ne?

Do dalšího „kola“ téhle výzvy nominuji Kačku z Miluji svůj život, Marťu z Mamma Chef a Kačí ze Smooth cooking 🙂

A tady mám pro vás holky otázky:

 1. Jak se vám změnil život po narození dítěti?
 2. Řekli jste si, že to nemá cenu a chtěli jste to vzdát?
 3. Je na blogování něco, co vás štve?
 4. Jak chápete pojem sebeláska?
 5. Jsou věci, kterých jste se museli po narození dítěte vzdát?

 

Mohlo by se Vám líbit

2 komentáře

 • Odpovědět
  Verča Emča
  26. 4. 2018 v 10:34

  Moc hezké čtení Baruš 🙂

  • Odpovědět
   Bara Turkova
   27. 4. 2018 v 7:47

   Děkuji <3

  Odpovědět