CO SE DĚJE?

Photo diary aneb co se dělo v červenci?

Půlka prázdnin je za námi. Já jako pracující člověk to moc nevnímám, ale rozhodně mám tohle léto pořádně nabité. Řím, Colours of Ostrava, Benátská!.. Je toho fakt hodně. Přesně si pamatuju, že jsem loni neměla žádné plány a hrozně mě to drtilo a teď sem ráda za každý den, kdy jsem doma a stačím alespoň uklidit. Pojďme si společně ten můj červenec projít.

Červenec začal náročně, protože jsme s Janičkou a Kačkou jsme vyrazily do Říma. Loni jsme byly v Amsterdamu a rozhodly jsme se, že to bude naše taková malá tradice. Přeci jenom nevyužít tři volné dny by byla velká škoda. O Římě jsem vám psala v samostatném článku, druhý je zatím v pořadí, snad vyjde příští týden. Každopádně to bylo skvělý, i když děsný vedro. Už teď se ale těším, kam příští rok vyrazíme. Během pracovního týdne jsem se potkávala s holkama, chodila na kafíčka a užívala si relativně chladné počasí. Víkend po Římě jsme s Janičkou chtěly jet na Slapy na festival, ale nakonec jsme kvůli nehezkému počasí zůstaly doma a šly společně do kina na nového Spidermana, kterého jsem pak viděla ještě jednou, na snídani do kavárny a celkově to byl asi jediný volný víkend mých prázdnin. Respektive víkend, kdy jsem nemusela nic dělat a mohla jsem si víceméně dělat v Praze co chci. Ostatní víkendy jsem měla prostě úplně plný.

Červenec byl opravdu náročný, takže jsem byla ráda, když jsem přes večer byla doma a měla čas pro sebe. Koukala jsem na filmy, uklízela a věnovala se sama sobě. Sice zbožňuju cestovat a užívat si život, ale občas prostě potřebuju klid a pohodu. A zvláště po náloži festivalů. Vyrazila jsem totiž na mou milovanou Colours of Ostrava, kde to bylo naprosto dokonalý a kam se hrozně ráda vracím. Areál má úžasnou atmosféru a je to podle mě jeden z nejlepších festivalů. Vždycky tam objevím úžasné interprety a ty, které znám si zamiluji ještě víc. Jako třeba letos, kdy od festivalu pořád poslouchám ZAZ a její loňské album. V Ostravě jsem navštívila i pár kaváren, takže se určitě těšte na článek, který vyjde v průběhu srpna.

O pár dní později jsem vyrazila na další festival a to tentokrát na Benátskou! do Liberce. První den jsem tam byla sama, ale druhý za mnou dojela Janička a bylo to super. V neděli jsme se rozhodly, že vyrazíme na Ještěd a teda musím říct, že to bylo dost náročné, protože jsme nahoru šly pěšky. Za ten výhled to ale stálo, jen jsem se mega těšila na svou postel. Říkala jsem si, že půjdu spát brzo, ale nakonec jsem ještě dočítala knížku. Celkově mě čtení teď hodně baví a řekla jsem si, že přečtu za rok 2019 50 knížek. Zatím mám 10, tak nevím, zda se k tomu dopracuju. Zbytek července jsem strávila v práci a s holkama jsme vyrazily ozkoušet i nové Manifesto na Smíchově a teda nic moc. Raději zůstanu u klasického na Náměstí Republiky.

Řím

Noční Colloseum

Třešňový cheesecake je na blogu 🙂

Dokonalé palačinky s žampiony, sýrem a rukolou <3

Kavárenská Baruš 🙂

Posezení s Verunkou 🙂

Snídaně v Ostravě 🙂

Dolní Vítkovice.. to se neokouká <3

<3

Kočičí kráska na uprostřed festivalu 🙂

Kočičí kavárna

Vatikán

<3

Dokonalá zmrzka <3

<3

Římská snídaně

Miluju <3

Západ slunce v Římě 🙂

 

Baruš, která nesnáší výšky vyrazila na Bolt Tower v Ostravě 😀

<3

Jedno kafe v Liberci

Kočičí kavárna <3

Další ostravská snídaně

🙂

S kočičkama

Kavárna Daniel

Výhled z Ještědu

Ještěd

Úžasná kniha

Ještěd

Výhledy

 

Manifesto s kočičkama 🙂

 

Mohlo by se Vám líbit

2 komentáře

 • Odpovědět
  gabrielakre
  9. 8. 2019 v 9:07

  Krásné fotky! Ještěd jsme se ségrou „zdolaly“ před 2 roky, ale ráda bych se tam podívala znova (včetně Liberce a jeho skvělých kaváren!)

  • Odpovědět
   Bara Turkova
   12. 8. 2019 v 10:43

   My moc skvělých kaváren nestihly, hlavně tedy Mikynu ne, tak se tam musím vydat příště a to i včetně Zoo 🙂 Liberec je boží 🙂 A moc děkuji za pochvalu 🙂

  Odpovědět