Praha/ TIPY NA KAVÁRNY

Letní kavárenské objevy

Dlouho tu tenhle článek nebyl. Ani vlastně nevím proč. Možná je to tím, že jsem neměla moc čas do kaváren chodit, a když už jo, tak to byla Kavárna Čekárna, o které se tady zmiňuji hned jako první. Pak se to ale změnilo a navštívila jsem hned další dvě kavárny za sebou. A zase je o co stát. Tak pojďme na to.


Kavárna Čekárna

Jestli nějakou kavárnou musím začít, je to rozhodně Kavárna Čekárna na Výtoni. Během jednoho týdne jsme tam byla třikrát. Prostě jsem si jí zamilovala a to hlavně její zahrádku, která skýtá příjemný chládek i v těch největších vedrech. Poprvé jsem tam byla s Verunkou a věděla jsem, že to bude láska na první pohled. Mají skvělý kafe, dorty, Huga, domácí limči i piva. Ano, všechno tohle jsem tam měla. Objednáte vždycky na baru a oni vám to ven donesou. Sice to trvá trochu delší dobu, ale je to tak kouzelné místo, že to zvládnu. Jestli hledáte příjemnou zahrádku s nádhernou atmosférou, musíte prostě tam.

Cappuccino: 60 Kč

Domácí limonáda: 59 Kč

Višňový koláč: 72 Kč

Pivo: 45 Kč

Hugo v akci 😀 <3

Na zdraví :)!

 

Cafioca

Jestli je někdo v mém okolí kavárenský maniak, je to Irča. Miluji její Instagram, dávám sem odkaz, protože ona kavárnami žije, i když má malého Jonáška. Její typy rozhodně stojí za to. A chybu jsme neudělaly ani tentokrát. Navíc jsem poprvé viděla Jonáška a zamilovala se do něj. Irča mě vzala do kavárny na Náměstí Republiky, skoro hned u tramvají a byl to super nápad. Cafioca je relativně nová a rozhodně stojí za vyzkoušení. Byly jsme tam na pozdní snídani, proto jsem si dala tři vejce do skla a k tomu cappuccino. Chuťově bych to teda ještě trochu zvýraznila, ale jako základ dne dobrý. Dorazila jsem se ještě borůvkovou tartaletkou a ta teda byla famózní, na tu musíte zajít. Krásně nadýchaná, lehká a akorát sladká. Musím říct, že tohle je fakt boží kavárna  a rozhodně mě tady neviděli naposledy. Jen škoda, že platíte i karafu vody, tohle by mělo být všude zdarma. Ceny jsou celkově dost vyšší, ale není se čemu divit, když víte, že kavárna je hned u tramvaje Dlouhá třída v centru.

Cappuccino: 69 Kč

Karafa vody: 29 Kč

Tři vejce do skla: 99 Kč

Tartaletka. 65 Kč

Café Malina

Další vršovická láska. O Café Malina mi říkala Šárka, že tam chodí a že tam jednou musíme zajít, že tam dělají boží snídaně a hlavně je to dog friendly. Když se mi nečakaně uvolnila neděla, rozhodla sem se, že se tam vydáme na snídani. A tohle místo se hodně rychlo ustálilo na předních příčkách vršovických lásek. Prostor je naprost nádherný, laděný do růžova a celkově je tam moc příjemně. Musím říct, že sem nevěděla, co si dát dřív. Nakonec jsem si vybrala pohankové palačinky s žampiony, sýrem, zakysanou smetanou a rukolou a jako něco tak dobrého jsem dlouho neměla. Naprosto skvělá chuť, akorát ochucené a rukola s balsamikem tomu dodala třešničku na dortu. Tohle byl skvělý výběr. V Café Malina je proslulý i jejich malinový dort, který jsem rovněž vyzkoušela a dlouho jsem neměla tak dobrý. Krásně lehký, příjemně sladký a navíc totálně insta friendly. A když se mě obsluha zeptala, jestli mám to cappuccino na fotku, získaly si moje srdce už navždy. Cappuccina jsem měla dvě, nepotřebovala jsem cukr, což je ukázka pro mě toho, že kafe je fakt dobré. Tady jsem určitě nebyla naposledy. A boží je, že je to pet friendly a Rejmi se zase ukázala jako totálně kavárenský pes.

Malinová limonáda: 50 Kč

Cappuccino: 55 Kč

Pohankové palačinky s žampiony, sýrem, zakysanou smetanou: 125 Kč

Malinový dort: 78 Kč

Ten méďa? <3

Kavárenská Rejmi

Kavárna v Exilu

Ani jsem nedoufala, že v Modřanech by se vyskytla kavárna, která by stála za to. A teď to vypadá, že jsou v blízkosti mého bydliště hned dvě super kavárny. S Verunkou jsme zatím otestovaly jen jednu, ale i do druhé se brzy vydáme. Tou první je Kavárna v exilu, která leží hned u zastávky Poliklinika Modřany (kdybyste se náhodou chtěly vydat :)). A rozhodně jsme neudělaly chybu, i když jsme původně měly vybranou jinou. Interiér je moc příjemný a vůbec tam není slyšet hluk, přestože se nachází u velké silnice. Já jsem nám vybrala k sezení gauč skoro jak po babičce, ale já mám tyhle staré věci ráda. Jako dobrotu jsem si dala čokoládovo – pistáciový dortík, který byl takový pěnový a hodně nadýchaný. K tomu cappouccino, které bylo takové průměrné a domácí ledový čaj, který byl moc dobrý a rozhodně dost osvěžující. Fajn je, že zdarma mají na baru vodu a o víkendu snídaně, na kterou určitě vyrazím, protože mám kavárnu i v docházkové vzdálenosti. Což jsem poté i udělala a domů došla příjemnou procházkou pěšky.

Čokoládovo-pistáciový dezert: 68 Kč

Ledový čaj: 65 Kč

Cappuccino: 55 Kč

 

Mohlo by se Vám líbit

2 komentáře

 • Odpovědět
  gabrielakre
  9. 8. 2019 v 9:10

  Tak nejvíc mě asi zaujala Kavárna v Exilu <3 ten hrneček? :O <3

  • Odpovědět
   Bara Turkova
   12. 8. 2019 v 10:42

   Jooo tu vážně doporučuju 🙂 Hrneček je boží 🙂

  Odpovědět